Laserowy pomiar odległości

Laserowy pomiar odległości.

Czujnik LSD skanuje całe pomieszczenie 5 razy na sekundę, mierząc odległość od otaczających go przedmiotów. Gdy promień lasera natrafi na przeszkodę, odbija się od niej i wraca do czujnika. Komputer określa odległość i kierunek punktu, od którego odbił się promień. W ten sposób powstaje mapa pomieszczenia wraz ze znajdującymi się w nim przeszkodami. Ponieważ pomieszczenie jest skanowane pięć razy na sekundę, podczas planowania ścieżki odkurzacza uwzględnione są nawet ruchome przedmioty.

Czujnik kolizji

Czujnik kolizji.

Podczas pracy odkurzacz zbliża się do przedmiotów i delikatnie dotyka ich powierzchni ruchomą strefą okalającą przód urządzenia. Ruchomy element aktywuje czujniki znajdujące się po lewej i prawej stronie korpusu. W ten sposób odkurzacz wykrywa, że maksymalnie zbliżył się do przeszkody. Zapobiega to uszkadzaniu mebli i innych przedmiotów znajdujących się w zasięgu pracy urządzenia.

Wielokierunkowy czujnik kolizji

Wielokierunkowy czujnik kolizji na kopułce lasera.

Na szczycie odkurzacza zamontowany jest wielokierunkowy czujnik wykrywający kontakt z przedmiotami znajdującymi się ponad odkurzaczem. Może wykryć nawet najdelikatniejsze dotknięcie z dowolnego kierunku. Zapobiega to utknięciu urządzenia pod meblami. Czujnik jest bardzo trwały, jego żywotność przekracza 100 tysięcy kolizji.

Wykrywacz uskoków

Wykrywanie uskoków.

Odkurzacz wyposażony jest w 4 czujniki wysokości uskoku, znajdujące się na spodzie urządzenia. Wykorzystują one podczerwień do określania odległości odkurzacza od podłoża. Czujniki te wysyłają w kierunku podłogi promień podczerwieni i mierzą czas, w jakim powróci on do czujnika po odbiciu. Jeśli czas pomiędzy wysłaniem, a odebraniem sygnału się wydłuża oznacza to, że uskok jest wysoki. Ten mechanizm zapobiega upadkowi odkurzacza (np. ze schodów).

Wykrywacz ścian

Wykrywanie ścian.

Do określania odległości od ścian, odkurzacz używa laserowego dalmierza o milimetrowej dokładności. Gdy urządzenie porusza się wzdłuż ściany, utrzymuje stałą odległości 10 mm tak, aby obrotowa boczna szczotka wymiatała kurz z narożników przy samej listwie przypodłogowej.

Czujnik wywrotki

Czujnik wywrotki.

Odkurzacz wykrywa, że został uniesiony w górę i natychmiast wstrzymuje pracę. System ochrony przed upadkiem wykrywa spadek obciążenia na kołach odkurzacza. Gdy koła nie dotykają podłoża, urządzenie wstrzymuje pracę, co ułatwia bieżącą obsługę, np. ręcznie uniesienie odkurzacza z podłogi.

Licznik przebytej drogi.

Licznik działa podobnie do tego w samochodzie - mnoży ilość obrotów koła przez jego obwód, dzięki czemu precyzyjnie mierzy odległość pokonaną podczas sprzątania.

Licznik przebytej drogi
Żyroskop i akcelerometr

Żyroskop i akcelerometr.

Trój-osiowy żyroskop wykrywa kątowe zmiany pochylenia, przechyłu i obrotu. Pozwala to na wyliczenie położenia odkurzacza w przestrzeni. Trój-osiowy akcelerometr mierzy przyspieszenia we wszystkich trzech kierunkach, co pozwala wykryć przechyły i kolizje z przeszkodami.

Kompas elektroniczny.

Kompas elektroniczny.

Urządzenie korzysta z czujnika pola magnetycznego o podwyższonej czułości i dokładności. Wykrywa on wirtualne bariery postawione na jego drodze i będzie je automatycznie omijał. Wirtualne ściany służą do wydzielania części mieszkania, które mają być wyłączone ze sprzątania.

Czujnik pojemnika

Czujnik pojemnika.

W odkurzaczu zainstalowany jest magnetyczny czujnik Halla, sprawdzający poprawne założenie pojemnika na kurz. Zapobiega to uszkodzeniu turbiny w sytuacji, gdy użytkownik zapomni ponownie zainstalować filtr lub zbiornik po czyszczeniu.

Czujnik obrotów turbiny

Czujnik obrotów turbiny.

Ten czujnik mierzy prędkość obrotową turbiny, dostosowując ją to wymaganej siły ssania oraz wykrywając stopień zanieczyszczenia filtra.

Czujnik dokowania

Czujnik dokowania.

Bardzo precyzyjny czujnik podczerwieni pozwala na dokładne pozycjonowanie urządzenia względem stacji dokującej. Umożliwia precyzyjne i szybkie podłączenie się odkurzacza do ładowarki. Specjalnie zaprojektowana osłona ogranicza zakłócenia pochodzące od zewnętrznych źródeł podczerwieni, a także fałszywe odbicia od pokrywającego ją kurzu. Jest łatwa w czyszczeniu.

Wirująca szczotka główna.

W normalnie użytkowanym domu, kurz łatwo osadza się w fugach między kafelkami, w szparach podłogi oraz przy krawędzi dywanów. Obrotowa szczotka główna porusza się w górę i w dół, w zależności od ukształtowania podłoża. To powoduje, że kurz i śmieci są podnoszone i zasysane do wlotu powietrza.

Zoptymalizowany kanał powietrzny

Zoptymalizowany kanał powietrzny.

Aerodynamicznie zoptymalizowany kanał powietrzny został stworzony tak, aby wytworzyć strefy o szybszym przepływie i wyższym podciśnieniu tam, gdzie to jest potrzebne do zasysania śmieci z podłogi oraz o niższym przepływie w strefie pojemnika, gdzie powinny osiadać. W odpowiednich miejscach geometria kanału zmienia się, aby zmniejszyć opory, wyeliminować turbulencje i obniżyć poziom hałasu.

Silnik NIDEC

Silnik NIDEC.

Pochodzący z Japonii bezszczotkowy silnik NIDEC zapewnia przepływ powietrza na poziomie 670 litrów na minutę oraz ciśnienie do 20 hPa. Znaczny przepływ wytwarza duże podciśnienie, które potrafi podnieść kurz zarówno z gładkiej podłogi jak i z dywanów. Zapewnia natychmiastowe czyszczenie wszystkich powierzchni.

Idealny w każdym calu.

Filtr wielokrotnego użytku, precyzyjny system dozowania wody w mopie, idealnie szczelny pojemnik na kurz, zaplątywanie włosów ograniczone do minimum oraz precyzyjne i szybkie dokowanie w ładowarce. Wszystko stworzone po to, żeby obsługa odkurzacza była mało absorbująca i przyjemna.

Roborock
Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ