S5

Filmy instruktażowe

Jak zacząć? Film instruktazowy.
Odkurzanie i mopowanie. Film instruktazowy.
Obsługa funkcji mopowania. Film instruktazowy.
Czyszczenie. Film instruktazowy.
Wirtualne ściany. Film instruktazowy.
Pielęgnacja i utrzymanie. Film instruktazowy.

Pytania i odpowiedzi

Tak, można używać odkurzacza wydając polecenia asystentom głosowym Alexa lub Google. W tym drugim przypadku można wydawać polecenia w języku polskim.

To zależy od ilości zabrudzeń, wielkości pokojów, rozmieszczenia mebli.
Zwykle sprzątanie 100 m2 zajmuje około godziny. Może trwać krócej jeśli meble są korzystnie rozstawione i podłogi nie są bardzo zabrudzone.

Te dwa modele różnią się jedynie kolorem obudowy - S50 jest biały, a S55 jest czarny. Wszystkie inne funkcje i parametry są identyczne.

Pomarańczowy walec na obudowie jest istotnym elementem urządzenia. To LDS (dalmierz laserowy), który wiruje z prędkością 300 obr/min i dostarcza robotowi danych na temat przestrzeni, w której się znajduje i otaczających go przedmiotów.
Dalmierz osłonięty jest obudową, która jednocześnie jest czujnikiem uderzenia i nacisku. W ten sposób odkurzacz wykrywa kolizje oraz możliwość utknięcia pod meblami.

W tym otworze mieści się czujnik ściany. Jest to bardzo precyzyjny czujnik odległości, który używany jest do dokładnego sprzątania wzdłuż ścian. Gdy robot podąża wzdłuż ściany, czujnik ten jest wykorzystywany do utrzymywania stałej odległości około 10 mm od ściany.

Tak. Swobodnie zamocowanie szczotki umożliwia jej elastyczne dopasowanie się do nierówności podłogi. Jest to istotne przy czyszczeniu nierównego podłoża (np. na progu lub na krawędzi dywanu).

Punktem odniesienia do tworzenia mapy pomieszczeń jest położenie stacji bazowej. W celu zapewnienia optymalnych warunków pracy, należy ustawić stację bazową tyłem do ściany oraz nie umieszczać w jej sąsiedztwie mebli i innych przeszkód. Do poprawnego działania odkurzacz potrzebuje około 1 metra wolnej przestrzeni z każdej strony stacji bazowej.

1) Zalogować się w aplikacji Xiaomi Home na kilku różnych urządzeniach z użyciem jednego konta (ten sam login i hasło).
2) Udostępnić odkurzacz przypisany do jednego użytkownika (konta) w serwisie Xiaomi innym użytkownikom tego serwisu (członkowie rodziny mają osobne loginy i hasła). Ta druga metoda ma pewne ograniczenia, nie wszystkie funkcje urządzenia są dostępne jedynie z konta podstawowego.

Odkurzacz - jak każde urządzenie tego typu - wydaje pewne dźwięki podczas pracy. W szczególnych przypadkach mogą się one wydawać głośniejsze (np. w nocy).
Można nieco wyciszyć pracę odkurzacza przy pomocy aplikacji MiHome. W tym celu należy się połączyć z odkurzaczem i wybrać tryb cichy.
Można także włączać odkurzacz zdalnie, gdy nikogo nie ma w domu.

Proszę sprawdzić następujące rzeczy:
- czy hasło do sieci wi-fi zostało poprawnie wprowadzone,
- czy urządzenie znajduje się w zasięgu punktu dostępowego (routera),
- czy aplikacja Xiaomi Home jest zaktualizowana,
- czy router ma połączenie z internetem,
- czy urządzenie nie jest blokowane w routerze przez filtrowanie numerów IP albo adresów MAC,
- czy router obsługuje DHCP.

Ten objaw może być spowodowany zabrudzeniem któregoś z czujników. Proszę przetrzeć wszystkie czujniki, zarówno pod spodem, jak i czujnik na prawym boku urządzenia.

Sporadycznie może się zdarzyć, że odkurzacz straci orientację. Proszę zatrzymać odkurzanie, przenieść urządzenie do stacji dokującej i wznowić jego pracę.

Ciemna podłoga i ciemny dywan pochłaniają światło i w niektórych przypadkach urządzenie może zidentyfikować ten efekt jako uskok podłogi. Ponieważ odkurzacz ma wbudowaną funkcję unikania uskoków i schodów (zapobiega to upadkowi i wynikłym z niego uszkodzeniom), może niektóre kontrastowe elementy podłogi zidentyfikować jako taki właśnie uskok. Jeśli 4 czujniki wysokości, znajdujące się na spodniej stronie obudowy, są zakurzone lub brudne - proszę oczyścić je suchą, miękką szmatką.
Inną przyczyną omijania niektórych powierzchni może być zabrudzenie czujnika odległości ścian.
Czujnik ten znajduje się na prawym boku odkurzacza. W razie potrzeby - należy go wyczyścić w ten sam sposób jak czujniki wysokości.

Rozwiązanie 1. Należy sprawdzić ilość wody w zbiorniku i w razie braku - uzupełnić.
Rozwiązanie 2. Sprawdzić, czy tkanina mopa jest odpowiednio ściśle założona. Jeśli nie jest, filtr (biały, walcowaty element) nie będzie mógł dostarczyć wystarczającej ilości wody, aby odpowiednio ją zwilżyć. W przypadku, gdy filtr jest niedrożny, proszę zanurzyć go w roztworze kwasku cytrynowego lub octu spirytusowego. Jeśli to nie pomoże - należy wymienić filtr.
Rozwiązanie 3. Przed uruchomieniem proszę zmoczyć i wycisnąć tkaninę mopa przed zamocowaniem w urządzeniu. Jeśli mop jest brudny, należy go wyczyścić przed założeniem. Zalecamy używanie wyłącznie oryginalnych mopów, gdyż zamienniki mogą zakłócić prawidłowy przepływ wody.
Rozwiązanie 4. Sprawdzić, czy zbiornik z wodą jest poprawnie zainstalowany.

Błąd nr 1 (Error-1) oznacza nieprawidłowe działanie dalmierza laserowego.
W takim przypadku należy wyłączyć odkurzacz przez długie przytrzymanie klawisza OFF, zdjąć pokrywę dalmierza, która znajduje się na wierzchu odkurzacza i uruchomić odkurzacz ponownie.
Jeśli dalmierz się nie obraca, należy spróbować ręcznie obrócić jego głowicą i sprawdzić, czy nie blokuje jej ciało obce. Po ewentualnym usunięciu przeszkody należy poskładać i uruchomić odkurzacz ponownie.

Błąd nr 13 (Error-13) oznacza problem z ładowaniem akumulatora. Prawdopodobną przyczyną są zabrudzone styki ładowania. Proszę odłączyć ładowarkę od sieci, wyłączyć odkurzacz i wyczyścić styki zarówno na odkurzaczu, jak i na stacji dokującej. Ponadto należy sprawdzić, czy stacja dokująca jest poprawnie podłączona do zasilania oraz czy stoi na równej, twardej podłodze i czy jest tyłem wsparta o ścianę.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ